Χρυσή Αυγή

Ο χώρος για την σάτυρα και τους σχολιασμούς των πολιτικών δρώμενων στην Ελλάδα...
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από MacPap »

:lol: Πειράζει που συνεχίζω και δεν καταλαβαίνω? :astrakia


Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από erling »

Άνοιξες το link?
Αν όχι, άνοιξέ το. :)
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από MacPap »

Επειδή το άνοιξα ρωτάω αν πειράζει!!! :lol:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Δηλαδή ράδιο αρβύλα. Φαντάσου πόσο κολλημένοι είναι οι αντιχρυσαυγήτες - αντιφασίστες - αντιεξουσιαστές - αντιγενικώς. μέχρι και να αλλάξεις μάρκα μπύρας μπορεί να σε πείσουν επειδή το κεφάλι σου έχει γίνει βούρκος απ την πλύση εγκεφάλου
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από erling »

MacPap έγραψε:Επειδή το άνοιξα ρωτάω αν πειράζει!!! :lol:
εχει τους ιδιοκτήτες της μπύρας ΦΙΞ
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6637
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από MacPap »

Α! Οκ τωωωωωρα κατάλαβα :oops: (ου γαρ έρχεται μόνον)

Μα και τα γαλακτοκομικά προϊόντα "ΜΑΡΑΤΑ" του Σκλαβενίτη στην Γερμανία φτιάχνονται!! Τελικά μόνο το Lidl πουλάει Ελληνικά προϊόντα???? :astrakia :astrakia :astrakia
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από erling »

Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Το βίντεο δεν προσθέτει κάποιο επιχείρημα. Είναι ένα κολλάζ απο διάφορες εικόνες που κυκλοφορούν σε διάφορα μπλόγκ εδώ και χρόνια.
Νόμιζα οτι το έφτιαξε κάποιο 16χρονο αλλα δυστυχώς είδα οτι το έφτιαξε το ΚΚΕ.

Ο λαός θέλει απο το ΚΚΕ να διώξει την τρόικα και να σώσει την Ελλάδα. Και όχι να πολεμάει την Χρυσή Αυγή και να αρνείται να συγκυβερνήσει. Αν θέλει να κάνει αντιπολίτευση, να την κάνει προς την κυβέρνηση και όχι προς τα "λοιπά κόμματα". Γιαυτό έπεσε στο 4%

Ζούμε στο 2013 με τα σημερινά προβλήματα και αυτοί ονειρεύονται να πατάξουν το ναζισμό. Ακόμα στο 40 ζούνε και στον εμφύλιο? Ποτέ τους δεν κατάλαβαν ποιος είναι ο εχθρός
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Νέο προκλητικό παραλήρημα της Χ.Α.



Αν και αντιφασιστικό το βίντεο, εγώ δεν βρίσκω καθόλου προκλητικά τα λεγόμενά τους. Προκλητικά βρίσκω αυτά που λέει ο Σαμαράς για την επιτυχία της κυβέρνησης και οτι έχουμε αρχίσει να βλέπουμε φως το τούνελ και οτι η χώρα έχει βουλιάξει απο νέους επενδυτές.
20% θα με θυμηθείτε.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4844
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Χρυσή Αυγή

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Δένδιας: Οι νεοναζί να εξαντλήσουν αλλού τον «φιλανθρωπικό» τους οίστρο

Σκληρή ήταν η απάντηση του υπουργού Δημόσιας Τάξης και Προστασίας του Πολίτη Νίκος Δένδιας στη Χρυσή Αυγή, η οποία... επιχειρεί να πραγματοποιήσει σήμερα, ανήμερα της επετείου για την αποκατάσταση της Δημοκρατίας στη χώρα, συσσίτιο «μόνο για Έλληνες» στην πλατεία Αττικής.

Εικόνα

Ο κ. Δένδιας τονίζει ότι οι «φιλεύσπλαχνοι» νεοναζί θα κληθούν να εξαντλήσουν αλλού τον «φιλανθρωπικό» τους οίστρο καθώς, όπως αναφέρει, η προσχηματική επίκληση διανομής τροφίμων, συνιστά έμπρακτη ειρωνεία προς τη χειμαζόμενη από την κρίση ελληνική κοινωνία, ανήμερα της συμπλήρωσης 39 ετών από την αποκατάσταση της Δημοκρατίας.

sofokleousin.gr

24/07/2013
http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2013/07 ... _9675.html
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πολιτικό καφενείο...”