Ταξί κι απατεωνιές

Χώρος ανοικτών συζητήσεων για όσους δεν οδηγούν ή έχουν σχέση με αυτούς...
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Ταξί κι απατεωνιές

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Ξεκινῶ μὲ μιὰ παλιὰ ἀλλά, δυστυχῶς, ἐπίκαιρη, εἴδηση.

Kαταγγελία για έναν απαράδεκτο οδηγό ταξί

Σημερα 11/11/2010 στις 03.10 στην πλατεία Εξαρχείων επιβιβάστηκα σε ταξί με πινακίδα ΤΑΑ9121 με προορισμό την Άνω Ν. Σμύρνη. Φτάνοντας στον προορισμό στις 03.25 και με ταξίμετρο να γράφει 9.36 ευρώ (!!!!!) δίνω στον οδηγό χαρτονόμισμα 20ε (είμαι σίγουρη για το ποσό γιατί είχα 50ε κατα την διάρκεια της βραδιάς και ξόδεψα μόνο τα 10, οπότε μου έμειναν 2 εικοσάευρα).
Μου απαντάει ο οδηγός πως η διαδρομή είναι 9,5 ευρώ δείχνοντάς μου ένα χαρτονόμισμα των 5 ευρώ το οποίο υποτίθεται πως του έδωσα. Εκείνη την ώρα και περιμένοντας τα ρέστα έψαχνα τα κλειδιά στην τσάντα μου οπότε δεν είδα που έβαλε το εικοσάευρο. Του απάντησα πως είμαι 100% σίγουρη πως αποκλείεται να του έδωσα πεντάευρο και όταν επέμενα για το εικοσάευρο άρχισε να μου φωνάζει και να απαιτεί να του δώσω τα υπόλοιπα. Βγήκε μάλιστα από το ταξί και μου λέει με άγριο ύφος "'Ελα, ψάξε με!" ερχόμενος προς το μέρος μου. Εγώ πάνω στον πανικό της στιγμής και την τρομάρα μέσα στην ερημιά, φοβήθηκα, βγάζω και το άλλο 20ε και του το δίνω. Μου δίνει ρέστα 10ε και τα 5ε που υποτίθεται πως του έδωσα εξαρχής, και χωρίς να κόψει απόδειξη βέβαια, μπήκε στο ταξί, κοπάνησε την πόρτα και έφυγε με πολύ μεγάλη ταχύτητα.

Εικόνα

Δείγματα αγριότητας έδειξε και όταν μπήκα στο ταξί, με συνάδελφό του, που θέλησε να του "πάρει" την κούρσα, και όταν τελικά για να αποφευχθεί ο τσακωμός, μπήκα στο δικό του, άρχισε τις ύβρεις για τον άλλο οδηγό.
Θα ήθελα να με ενημερώσετε τι μπορώ να κάνω για να βρω το δίκιο μου, γιατί ο συγκεκριμένος οδηγός αποτελεί κίνδυνο (τα χρήματα φυσικά είναι το λιγότερο, μπροστά την ταραχή που ένιωσα, παρ'όλο που οι καιροί που ζούμε είναι δύσκολοι).
ΑΝΑΓΝΩΣΤΡΙΑ

Πέμπτη, 11 Νοεμβρίου 2010
http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2010/11/k_7648.html


οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ταξί κι απατεωνιές

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Τὴν ἐπομένη ἀναρτήθηκε ἀπάντηση ἀπὸ ἄλλο ἀναγνώστη τοῦ ἰστολογίου.






Αφορά ανάρτηση "Kαταγγελία για έναν απαράδεκτο οδηγό ταξί"
ΠΑΛΙΟ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΚΟΛΠΟ ΜΕ ΤΟ ΕΙΚΟΣΑΕΥΡΟ ΟΠΟΥ ΤΑΧΥΔΑΚΤΥΛΟΥΡΓΙΚΑ ΣΤΟ ΕΜΦΑΝΙΖΟΥΝ 5ΕΥΡΩ!! ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΕΝΑΣ ΕΞΥΠΝΟΣ ΤΑΞΙΤΖΗΣ ΜΕ ΑΡ.ΠΙΝ. ΤΑΑ876* ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΓΜΕΝΟ ΡΟΛΟΙ.
(αφορά: http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2010/11/k_7648.html) ΓΛΥΦΑΔΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ 18 ΕΥΡΩ!!!! ΜΕ ΑΔΕΙΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΤΑΡΙΦΑ! ΚΑΙ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ Ο ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΕΡΕΙ ΜΕ ΤΟ 20ΑΡΙΚΟ, ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΕΠΕΣΕ....! ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΤΗΣ ! ΠΟΡΤΑΣ!!!! ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΛΕΜΕ...

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΤΕ ΤΟ ΕΙΧΑ ΨΑΞΕΙ..

1. ΕΠΩΝΥΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ, ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΓΙΑ ΑΠΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΚΕΙ ΣΑΝ ΜΑΡΤΥΡΑΣ, ΑΡΑ ΘΑ ΜΑΘΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ, ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΙΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΤΕ ΣΤΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ Η ΚΟΥΡΣΑ (ΠΟΣΟ, ΗΜΕΡΟΜ.ΩΡΑ ΚΤΛ) ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΑΥΤΟ ΣΑΝ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ.

2. ΕΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ, ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΘΑ ΦΑΕΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ (ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΒΡΩΜΑΕΙ ΕΔΩ)

3. ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΜΟΝΟ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΦΕΡΕΙΣ, ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΤΡΑΒΗΞΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΝΟΜΑ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ (ΤΑ ΤΑΞΙ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ) ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΗΝΥΣΗ. ΕΑΝ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΟΔΗΓΟΣ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΛΟΓΗ ΚΙΝΗΣΗ.

Εικόνα

ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ..

ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ 20ΕΥΡΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΥΝ 5ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ 50ΑΡΙΚΑ ΟΠΟΥ ΤΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΥΝ 10ΕΥΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ, ΕΑΝ Ο ΤΑΡΙΦΑΣ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙ ΕΞΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΩΣΑΜΕ ΤΟΤΕ...

Α) ΤΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΣΕ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ. ΟΔΗΣΕ ΤΟΝ ΕΞΩ ΑΠΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΦΩΝΑΞΕ ΣΤΟΝ ΦΡΟΥΡΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΙ ΣΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ

Β) ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΚΑΛΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΤΟ ΤΗΛ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΤΑΣΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΞΥΛΟΚΟΠΗΣΕΙ Ο ΤΑΞΙΤΖΗΣ. (ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ ΚΑΙ ΠΛΑΚΩΣΟΥΝ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΙ)

Γ) ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΣΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

Δ) ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΕΠΕΜΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΑΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ (!!!) ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ ΕΠΕΣΕ.... Δ Ε Ν Φ Ε Υ Γ Ε Ι Σ Α Π Ο Τ Ο ΤΑΞΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗ. Η' ΕΣΤΩ ΒΓΑΛΕ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ (ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΟΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ)

Ε) ΒΑΘΙΕΣ ΑΝΑΣΕΣ ΚΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!! ΑΥΤΟΙ ΠΑΝΕ ΝΑ ΣΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ, ΕΑΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ ΤΡΕΧΩΝΤΑΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΨΕ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΓΩΝΙΑ!

ΜΙΑ ΕΞΤΡΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΟ ΧΑΡΤΟΝΟΜΙΣΜΑ, ΕΤΣΙ ΕΑΝ ΦΕΡΕΙΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΒΓΑΛΕΙ ΟΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΣΗΜΕΙΩΜΕΝΟ ΤΣΑΚΙΣΜΕΝΟ ΧΑΡΤΟΝΟΜΙΣΜΑ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!

Παρασκευή, 12 Νοεμβρίου 2010
http://tro-ma-ktiko.blogspot.gr/2010/11/k_6817.html
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ταξί κι απατεωνιές

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Ο δεύτερος πρέπει να βλέπει πολύ csi.
Η λύση είναι μια. Αν είσαι άντρας, δύσκολα θα στο κάνει. Αν είσαι γυναίκα, βρες γκόμενο να σε πηγαίνει με το αμάξι και μη ξαναπατήσεις σε κωλοταρίφα.
Φυσικά υπάρχουν και τα λεωφορεία :D
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ταξί κι απατεωνιές

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Γιὰ ἄλλη μιὰ φορὰ εἶσαι ἐκτὸς τόπου καὶ χρόνου. :D :D :D

Ἔμαθες καὶ τὸ CSI!!!! Ξέρεις τὶ σημαίνει CSI;

Ἀν θὲς νὰ χαρακτηρίσεις κάποιον φρόντισε νὰ τὸ κάνεις σωστά.

Ὅσο γιὰ τὸ ἄντρας/γυναῖκα δὲν μετράει τὸ φύλο. Μετράει ποιὸς εἶναι περισσότερο θαραλλέος καὶ ποιὸς εἶναι "μαλακάκος".

Αὐτὸ μὲ τὸ τσάκισμα τοῦ χαρτονομίσματος μοῦ ἄρεσε. Ἀκόμα καλύτερα νὰ ἔχεις γράψει ἀπὸ πρὶν ὸν ἀριθμὸ τοῦ χαρτονομίσματος. Τὸ εἶναι τσακισμένο τὸ χαρτονόμισμα μπορεῖ νὰ θεωρηθεῖ σύμπτωσις ἀλλὰ νὰ ξέρει ὀ ἐπιβάτης τὸν ἀριθμό;

Σὲ κάθε περίπτωση βέβαια χρειάζεται καταγγελία στὴν Ἀστυνομία.
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ταξί κι απατεωνιές

Δημοσίευση από MacPap »

Αυτό με τον αριθμό είναι δύσκολο. Μπορείς όμως να το κάνεις κουβάρι (οπότε γεμίζει τσαλακώματα ή να το τσακίσεις 3 φορές ή πέντε κάτι που είναι απίθανο να γίνει από μόνο του. Συνήθως όταν διπλώνουμε τα χαρτονομίσματα ο αριθμός των τσαλακωμάτων είναι 1 ή 2!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Ταξί κι απατεωνιές

Δημοσίευση από erling »

Συγνώμη αλλά κούρσα με ταξί θα πάει ή όπως ο Τσαρλς Μπρόνσον που είχε βγει βράδυ έξω με το σακουλάκι με την άμμο. (Εκδικητής Νο1)
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ταξί κι απατεωνιές

Δημοσίευση από MacPap »

Ε ας πάρει τότε το σακουλάκι με τα τσαλακωμένα εικοσάρικα!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ταξί κι απατεωνιές

Δημοσίευση από rasPUTIN »

Σακουλάκι μὲ ἄμμο; Δηλαδή;

Λέγοντας ἐκδικητὴ Νο 1 ἐννοεῖς τὸ πρώτο Death Wish;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Ταξί κι απατεωνιές

Δημοσίευση από erling »

Ναι αυτό.
Αν και τώρα που το λέμε, μάλλον σακουλάκι με κέρματα είχε....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
rasPUTIN
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 4845
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2008, 16:47

Re: Ταξί κι απατεωνιές

Δημοσίευση από rasPUTIN »

MacPap έγραψε:Αυτό με τον αριθμό είναι δύσκολο.
Ἀν τὸ ἔχεις προμελετημένο δὲν εἶναι καθόλου δύσκολο.
erling έγραψε:Ναι αυτό.
Αν και τώρα που το λέμε, μάλλον σακουλάκι με κέρματα είχε....
Δὲν ἔχω καταλάβει, ποιὸ ἦταν τὸ κόλπο;
οὐαὶ ὅταν καλῶς ὑμᾶς εἴπωσι πάντες οἱ ἄνθρωποι
Αλλοίμονον, όταν σας επαινέσουν όλοι οι άνθρωποι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Δεν οδηγώ...”