Ξανακλείνουν μέχρι το καλοκαίρι οι “τρύπες του Καραμανλή”

Ενημερώστε μας για τα τελευταία νέα που ακούσατε...
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3408
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Ξανακλείνουν μέχρι το καλοκαίρι οι “τρύπες του Καραμανλή”

Δημοσίευση από Johnny »

Ξανακλείνουν μέχρι το καλοκαίρι οι “τρύπες του Καραμανλή”



Εικόνα



Η διεύθυνση της τροχαίας Αττικής ανακοίνωσε σήμερα την πλήρη διακοπή κυκλοφορίας των οχημάτων και στα δύο ρεύματα της Λ. Αθηνών -Σουνίου, σε συνολικό μήκος 900 μέτρων, από 26 Μαρτίου του 2021 έως και 26 Ιουλίου 2021, καθ’ όλη τη διάρκεια του 24ώρου. Ο λόγος είναι η εκτέλεση εργασιών στο πλαίσιο του έργου “Άρση επικινδυνότητας καταπτώσεων πρανών στον οδικό άξονα Βάρκιζας –Σουνίου πλησίον των σηράγγων.”

Η κυκλοφορία των κινούμενων προς Σούνιο οχημάτων, θα πραγματοποιείται μέσω της διαδρομής: αριστερά κόμβος Λ. Αθηνών-Σουνίου – Βασ. Κωνσταντίνου, δεξιά Βάκχου, δεξιά Λ. Αναγυρούντος, δεξιά Λ. Βάρης-Κορωπίου, δεξιά Λ. Αγίας Μαρίνας, συνέχεια Λ. Αγίας Μαρίνας έως τη συμβολή της με Λ. Αθηνών-Σουνίου μέσω του κόμβου Λ. Αθηνών-Σουνίου – Λ. Αγίας Μαρίνας-Κορωπίου.

Η κυκλοφορία των κινούμενων προς Αθήνα οχημάτων, θα πραγματοποιείται μέσω της διαδρομής: Δεξιά κόμβος Λ. Αθηνών-Σουνίου – Λ. Αγίας Μαρίνας-Κορωπίου, αριστερά Λ. Βάρης-Κορωπίου έως τη συμβολή της με τη Λ. Αθηνών Σουνίου μέσω του κόμβου Λ. Αλκυονιδών-Λ. Βάρης.
Πηγή:autoblog.gr


Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6648
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ξανακλείνουν μέχρι το καλοκαίρι οι “τρύπες του Καραμανλή”

Δημοσίευση από MacPap »

Πάντως αυτό με την χρονική διάρκεια των επισκευών είναι πάντα εκπληκτικό.!!!
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
pipinos1976
Δημοσιεύσεις: 1194
Εγγραφή: 08 Απρ 2011, 23:52

Re: Ξανακλείνουν μέχρι το καλοκαίρι οι “τρύπες του Καραμανλή”

Δημοσίευση από pipinos1976 »

MacPap έγραψε: 29 Μαρ 2021, 10:26 Πάντως αυτό με την χρονική διάρκεια των επισκευών είναι πάντα εκπληκτικό.!!!
Πέραν της χρηματικής απάτης (βλ. μεροκάματα) υπάρχει και το άλλο πονηρό, αυτό που έχει να κάνει με τις κόντρες... Λόγω πανδημίας πρέπει να έχουν δώσει άδεια και ρεπό σε όλο τον κόσμο γιατί δεν βλέπεις αστυνομία πουθενά. Οπότε όλοι κυκλοφορούν και δεν τους ελέγχει ΚΑΝΕΙΣ.

Το γράφω εδώ, γιατί σχετίζεται με τους ελέγχους: στην γειτονιά έχουμε επιδρομές από τουρκόγυφτους. Έχουν ανοίξει το σπίτι ενός γείτονα 4 φορές και προσπάθησαν και μία φορά στο δικό μας. Στον γείτονα μπήκαν τις 2 φορές. Την μία φορά τους είδαν γείτονες, κατέγραψαν το νούμερο του αυτοκινήτου, ξέρουμε ποιος είναι και πού μένει. Άντε πες ότι την 1η φορά που μπήκαν δεν τους προλάβαιναν, που θα τους προλάβαιναν γιατί τους πρόλαβα εγώ με το παιδί στο αμάξι οδηγώντας με αλλαγές στις 2.000c/min. Την 2η φορά, όμως, μπήκαν στις 3-4:00 και γύρισαν σπίτι με το αμάξι. Καταλαβαίνετε για τι πράγμα συζητάμε; Ο άνθρωπος (βασικά ήταν 4) ξεκίνησε από το Κερατσίνι και έφτασε μέχρι Ν. Λιόσια φορτωμένος πράγματα και δεν τον σταμάτησε κανείς, ενώ υπάρχει απαγόρευση κυκλοφορίας. Εμένα με έγραψαν έξω από το σπίτι μου για μάσκα, ενώ ήμουν πάνω στο πεζοδρόμιό μου, δίπλα στο αμάξι μου. Και μην μου πείτε ότι δεν λαδώνονται. Πώς κατάφεραν να βρουν εμένα τον νόμιμο και δεν είδαν τους 4 τουρκόγυφτους που έχουν κανονικό πρόγραμμα επιδρομών, 1 φορά τον μήνα; Και μιλάμε ότι οι επιδρομές έχουν και τακτικότητα ημέρας. Μπήκαν (τυχαία ημερομηνία βάζω) 15 Νοεμβρίου, ήρθαν 16 Δεκεμβρίου, 14 Ιανουαρίου, 15 Φεβρουαρίου και 15 Μαρτίου. Μιλάμε για ημερολόγιο, είναι σπείρα, έχουν πρόγραμμα, και στην ΕΛΑΣ κοιμούνται τα βράδια και ασχολούνται να κόψουν κανένα πρόστιμο σε κανέναν κακομοίρη γέρο που του έπεσε η μάσκα κάτω από τη μύτη.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Johnny
Δημοσιεύσεις: 3408
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 20:23
Τοποθεσία: Μεταμόρφωση - Αττικής (Κουκου city)

Re: Ξανακλείνουν μέχρι το καλοκαίρι οι “τρύπες του Καραμανλή”

Δημοσίευση από Johnny »

Ανοίγουν το ερχόμενο Σάββατο οι “τρύπες του Καραμανλή”


Εικόνα

Το Σάββατο 24 Απριλίου παραδίδονται στην κυκλοφορία και τα δύο ρεύματα κυκλοφορίας του δρόμου στο ύψος των σηράγγων (Τρύπες Καραμανλή) στη Βάρκιζα.

Τα έργα ξεκίνησαν στις 6 Απριλίου, με τις εργασίες να προχωρούν σύμφωνα με τα χρονοδιαγράμματα που έχουν οριστεί. Ειδικότερα εκτελούνται εργασίες διάτρησης των βράχων των πρανών. Παράλληλα, γίνονται εργασίες απομάκρυνσης των ασταθών βραχωδών σχηματισμών.

Επισημαίνεται πως σε κάθε τμήμα των πρανών, όπου ολοκληρώνονται οι προαναφερθείσες εργασίες, ακολουθεί η τοποθέτηση μεταλλικού πλέγματος. Παράλληλα έχει προβλεφθεί, έως την οριστική ολοκλήρωση των παραπάνω συμβατικά προβλεπόμενων εργασιών, στις 24 Απριλίου, η παράλληλη επέμβαση στα υπάρχοντα στηθαία ασφαλείας και σε υπάρχοντα φωτιστικά σώματα στην περιοχή εξέλιξης των προαναφερθέντων εργασιών και η αποκατάσταση αυτών, ώστε η διέλευση των οχημάτων και χρηστών του δρόμου να καταστεί λειτουργική και ασφαλής.
Πηγή:autoblog.gr
Η ανθρωπότητα δεν έχει προχωρήσει ούτε ένα βήμα μπροστά, από την στιγμή που υπάρχει έστω και ένα παιδί που υποφέρει.
Άλμπερτ Αϊνστάιν
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Breaking News...”