Ασφάλεια και ποδήλατο

Ο χώρος για τα ποδήλατα, τα skateboard, τα πατίνια και ότι δεν έχει μηχανή...
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ασφάλεια και ποδήλατο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

:shock: :shock: :shock:



W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ασφάλεια και ποδήλατο

Δημοσίευση από MacPap »

Αυτό δεν έχει καμία σχέση με την οδήγηση στον δρόμο και εκτός από εντυπωσιακό δεν νομίζω πως έχει σχέση με οδηγική συμπεριφορά...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ασφάλεια και ποδήλατο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Όχι αλλα αν είναι να σκοτωθώ σε δίκυκλο, προτιμώ να αγοράσω μια χιλιάρα. σε ποδήλατο δεν αξίζει :D
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ασφάλεια και ποδήλατο

Δημοσίευση από MacPap »

Δεν νομίζω με την χιλιάρα όποια χιλιάρα και να είναι μπορεί κάποιος να κάνει αυτά που κάνει ο αναβάτης του ποδηλάτου...

Αλλά εσύ πάρε μια χιλιάρα και μετά πάρε το ποδήλατο και πήγαινε στο βουνό.... :lol:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ασφάλεια και ποδήλατο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

Οι ποδηλάτες της Πέμπτης ξαναβγήκαν παγανιά! Ωχ τι μας περιμένει. Πιάσανε οι ζέστες και πολλαπλασιαστήκανε. Ήμουνα σταματημένος σε φανάρι, και άναψε πράσινο κόκκινο πράσινο κόκκινο κυριολεκτικά 5 φορές. Είναι χιλιάδες τα ποδήλατα! (Μια φορά είπα και εγώ να σχολάσω νωρίς, και πήγε πάλι έντεκα) :evil:
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Ασφάλεια και ποδήλατο

Δημοσίευση από erling »

Τα νεύρα όμως είναι περισσότερο τεντωμένα από πέρυσι. Ποτέ δεν ξέρεις πότε θα βγει εκτός εαυτού κάποιος.....
Προσοχή λοιπόν...
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ασφάλεια και ποδήλατο

Δημοσίευση από MacPap »

Μα καλά δεν μπορεί κάποιος η τροχαία να τους κάνει μία παρατήρηση?
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
UltiMo_
Δημοσιεύσεις: 4673
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2010, 09:46
Τοποθεσία: Βόλος

Re: Ασφάλεια και ποδήλατο

Δημοσίευση από UltiMo_ »

όλοι οι οδηγοί έχουνεξαγριωθεί. Όλοι αγανακτισμένοι κορνάρουν και βρίζουν. Αυτοί το διασκεδάζουν. Οι μπροστινοί τρέχουν, το τσόυρμο στη μέση, οι τελευταίοι πιο αργοί μένουν πίσω, άλλοι ακολουθαν απο μεγαλύτερη απόσταση κουρασμένοι κτλ, με αποτέλεσμα να πιάνουν χιλιόμετρα ολόκληρα δρόμου.
W̴͓͌̕ĥ̸̰͚ĕ̶̫n̸̘̳̏͝ ̶͚̯̓ļ̵̄i̴̲͎͆͘f̵͎͐͑è̶͖̺̒ ̴̨̛͉t̴̳͚͒h̴̻̀ŕ̷̜̮ö̷̥ẉ̵̇̀s̵̡̊̈́ ̵̳̗̍́ỷ̷̖̼̓o̶̰͚̽ṳ̷̭̃͠ ̸̦̓̐c̶̙̭̅ų̴͒r̵̜̭͝v̸̺͔̊̕ė̴͈͗ͅṡ̵̮̮̅,̷̜̞͂ ̵͍̗̍͛a̵͈͒̓ì̷͍̠m̸̮̘͗ ̸̲̹͒f̸̗̿̈ō̷̲̞r̸̜͌ ̸̭̔t̸̤̙̔͋h̵̜̒̾͜ė̴̢̝ ̷͚́a̸̪͋̒p̸̧̃͝ȩ̵̙͑̓x̴̡͚̄.̶̙̀̕
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Ασφάλεια και ποδήλατο

Δημοσίευση από MacPap »

Υπάρχει λύση κάντε μια ουρά 20 μέτρα με πεζούς και κόψτε τους στο φανάρι. Αυτοί έχουν προτεραιότητα έναντι των ποδηλάτων :twisted:
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
erling
Δημοσιεύσεις: 1880
Εγγραφή: 03 Αύγ 2010, 09:54

Re: Ασφάλεια και ποδήλατο

Δημοσίευση από erling »

Εδώ άρχισαν και εκτός πόλεως οργανωμένες βόλτες.
Κάθε Σάββατο. Αυτό το Σάββατο 6 το απόγευμα θα πάνε Φαλάνη, Αμπελώνα. Σε επαρχιακό δρόμο μερικές εκατοντάδες ποδήλατα.... Ο θεός να τους φυλάει....
Εικόνα - Το blog μου
"Αφού αυτό που θα μου πεις δεν είναι ούτε αλήθεια, ούτε καλό ούτε χρήσιμο, γιατί θα πρέπει να το ακούσω?"
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγώ αλλά όχι αυτοκινούμενο...”