Στους δρόμους οι αστυνομικοί της Τροχαίας

Θέλετε να δώσετε συγχαρητήρια για κάτι που είδατε να γίνεται κάντε το εδώ...
Απάντηση
xrisa
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2010, 17:45

Στους δρόμους οι αστυνομικοί της Τροχαίας

Δημοσίευση από xrisa »

Στους δρόμους οι αστυνομικοί της Τροχαίας

"Σήμερα μοιράζουμε φυλλάδια και όχι κλήσεις" .

Ο διοικητής του τμήματος τροχαίας Λευκάδας κ. Κων/νος Κοτρώτσος μαζί με τους άντρες της τροχαίας Λευκάδας μαζί με τον αντινομάρχη κ. Αραβανή, βγήκαν στον δρόμο όχι για να κόψουν κλήσεις αλλά για να κάνουν κάτι πολύ πιο σημαντικό.

Οι αστυνομικοί μοίρασαν στους διερχόμενους οδηγούς ενημερωτικά φυλλάδια για την ασφαλή οδήγηση ενώ με πολύ ευγενικό τρόπο εξηγούσαν και ενημέρωναν τους οδηγούς και τους συνεπιβάτες των αυτοκινήτων για θέματα που αφορούν την συνετή και ασφαλή οδήγηση. Πάντως οι περισσότεροι οδηγοί έμειναν έκπληκτοι γιατί δεν έχουν συνηθίσει σε τέτοιες κινήσεις από την πλευρά των αστυνομικών και γενικότερα των δυνάμεων ασφαλείας τις χώρας.

Το τμήμα της τροχαίας Λευκάδας έδειξε, όπως και πέρισυ το τρόπο με τον οποίο τα σώματα ασφαλείας και οι πολίτες μπορούν να έρθουν πιο κοντά και να σεβαστούν ό ένας τον άλλον. Ελπίζουμε και άλλα τμήματα και οργανα της τάξης να ακολουθήσουν αυτήν την τακτική που μόνο καλά αποτελέσματα μπορεί να έχει. Από την πλευρά μας δίνουμε συγχαρητήρια στους άντρες της τροχαίας Λευκάδας και ελπίζουμε να συνεχίσουν αυτήν την προσπάθεια.

Πηγή: mylefkada


sissy
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:47
Τοποθεσία: Αθήνα - Χανιά

Re: Στους δρόμους οι αστυνομικοί της Τροχαίας

Δημοσίευση από sissy »

:applause
Μακάρι να το έκαναν όλα τα τμήματα σε ολόκληρη την Ελλάδα και σε τακτά χρονικά διαστήματα!
"Ό,τι δεν λύνεται, κόβεται...."
DELPIERO1981
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: 05 Φεβ 2011, 17:48
Τοποθεσία: ΕΞΟΡΙΣΤΟΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Re: Στους δρόμους οι αστυνομικοί της Τροχαίας

Δημοσίευση από DELPIERO1981 »

Εχω να δω τροχαία μέσα στο Βόλο... και εγώ δεν ξέρω από πότε
ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΩ ΔΙΌΔΙΑ;... ΤΟ ΆΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΌ ΤΟ ΞΈΡΕΙΣ;
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Στους δρόμους οι αστυνομικοί της Τροχαίας

Δημοσίευση από MacPap »

Εγώ έχω να δω τροχαία οπουδήποτε πολύ καιρό... Ούτε αυτοί πάνω στα "χριστουγεννιάτικα δένδρα" με τα λαμπάκια δεν περνάνε πια...
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
grigoris
Δημοσιεύσεις: 546
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 19:47

Re: Στους δρόμους οι αστυνομικοί της Τροχαίας

Δημοσίευση από grigoris »

Αυτή είναι η απάντηση σε όσους σνομπάρουν μόνιμα το έργο της αστυνομίας.Μπορεί να υπολειτουργεί αλλα είναι λάθος να τα τσουβαλιάζουμε όλα.Μπράβο. :applause
Η Ελληνική Σημαία είναι σύμβολο ιερό.Έχει τ' ουρανού το χρώμα και στην άκρη το Σταυρό.Την Ελληνική Σημαία, μάνα μου, την αγαπώ.Στον εχθρό δεν την αφήνω, προτιμώ να σκοτωθώ.
thanos
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2010, 21:28

Re: Στους δρόμους οι αστυνομικοί της Τροχαίας

Δημοσίευση από thanos »

Κυριακή βράδυ στο αεροδρόμιο Μακεδονία.
Πήγα για να υποδεχθω φιλικό πρόσωπο .
Με σταματάει η τροχαια για τον τυπικό έλεγχο ζητώντας τα σχετικά έγγραφα.
Του ΔΙΝΩ του οργάνου το δίπλωμα για αρχή και του λέω μισό λεπτό για τα υπόλοιπα να ενημερώσω τηλεφωνικά τον φίλο μου που περίμενε στις αφίξεις ότι θα αργήσω λίγο.
Το παίρνει το δίπλωμα και όσο εγώ τηλεφωνώ γίνεται ο online έλεγχος. Επιστρέφει το όργανο κ μου λέει εντάξει κύριε μπορείτε να συνεχίσετε.
Το ωραίο ήταν ότι δεν χρειάστηκε άδεια αυτοκινήτου ασφάλεια ΚΤΕΟ τέλη κα. Το δίπλωμα μόνο ήταν αρκετό.
leftergr
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2010, 17:30
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Στους δρόμους οι αστυνομικοί της Τροχαίας

Δημοσίευση από leftergr »

Λόγω δουλειάς , κυκλοφορώ τα τελευταία 6-7 χρόνια πάνω κάτω σε όλη την Κρήτη . Σε όλα αυτά τα χρόνια με έχουν σταματήσει μόνο 1 φορά για έλεγχο , και αυτό ήταν 500 μέτρα πριν το μαγαζί , για να τσεκάρουν τι κουβαλούσα πίσω στο Caddy !!!

Ιδίως στις εθνικές όδους της Κρήτης , η συχνότητα που βλέπεις περιπολικό να κόβει βόλτες ή να σταματάει για έλεγχο είναι πολύ μικρή .

Αυτό που είχε αρχισεί να δουλεύει σωστά , ήταν η Δημοτική Αστυνομία μέσα στην πόλη του Ηρακλείου , που στο θέμα της αστυνόμευσης της κίνησης και της στάθμευσης είχε κάνει εξαιρετική δουλειά . Και μετά πήγαν και την κατήργησαν , και η πόλη έγινε πάλι μπάχαλο !!!
Τώρα αρχίζουν πάλι να ξαναβγαίνουν στους δρόμους , και θέλω να ελπίζω ότι σιγά σιγά θα βελτιωθεί λίγο η κατάσταση ......
Η μελωδία της Ευτυχίας Carrera GT revs, LOUD & EVIL Black Porsche Carrera GT taking off!
Honk if you’ve never seen an Uzi fired from a car window .
God must love stupid people, he made so many.
Άβαταρ μέλους
MacPap
Δημοσιεύσεις: 6638
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2010, 03:00

Re: Στους δρόμους οι αστυνομικοί της Τροχαίας

Δημοσίευση από MacPap »

Ναι δυστυχώς δεν καταλαβαίνουμε χωρίς μπαμπούλα.
Καλός οδηγός σημαίνει απαραίτητα τήρηση του ΚΟΚ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα εύσημα μας...”